bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

10 důvodů, proč můžeme být spokojení s výhrou Blackhawks

18. června 2015, 8:00

Radoslav Vavřina

Pokud jste fanoušky Chicaga, nejspíš máte jasno. Jestliže naopak milujete Tampu, tak tenhle článek není pro vás. Možná ale nepatříte ani do jedné skupiny, a tak se jistě snažíte najít pozitiva celé situace. A je jich dost.

Skutečný MVP, Duncan Keith – v základní části nijak zvlášť nezářil, a tak nebylo žádným překvapením, že se nedočkal nominace na Norris Trophy pro nejlepšího beka. V play-off ale zařadil neskutečný rychlostní stupeň. Hrál v každém zápase okolo třiceti minut, pokud se šlo do prodloužení, pak se tohle číslo ještě navyšovalo. S 21 body skončil pátý v produktivitě dva body za vítězem Tylerem Johnsonem, v tabulce pravdy mu svítí neskutečných +16. K tomu přidal i vítězný gól rozhodujícího duelu. Vyřazovací boje už dlouho neměly tak dominantní osobnost.

Kimmo Timonen – finský obránce čekal na vytoužený grál celý život. Po letech v Nashvillu a Philadelphii, se kterou došel jednou do finále a tvrdě narazil právě na Chicago, mu kariéru prakticky ukončilo zranění. Čtyřicetiletý válečník ale ze sebe ještě vydoloval pár měsíců hry a díky tomu může odejít tím nejlepším způsobem. Ray Bourque to sice není, ale i tak to je poměrně bomba.

Stanley Cup se vrací k nám – jistě, nejkrásnější ze všech trofejí by k nám zavítala v případě výhry obou celků, takhle si ji ale budeme moci užít poprvé po dvou letech společně s našimi bratry ze Slovenska. V Trenčíně se podobné akce stávají už téměř každoroční tradicí, loňského vítěze Mariána Gáboríka letos vystřídá Marián Hossa. K nám se pohár opět vrátí díky Michalu Rozsívalovi. Ten už svou rodnou Vlašim nádherným pohárem potěšil před dvěma lety.

Marián Hossa – slovenský útočník v pokročilém věku stále zvládá být pro Blackhawks velmi užitečným mužem, ačkoli už nepatří mezi absolutní elitu mezi defenzivními útočníky, jako tomu bylo předloni. Mnohým ho bylo líto, když s Pittsburghem podlehl ve finále Detroitu a o rok později naopak v dresu Red Wings narazil na Tučňáky. Nyní už je ale vše spraveno a velký křídelník se výhrou třetího Stanley Cupu zapisuje mezi velké hráče ligové historie.

Chicago – samotné město si zaslouží velkou poklonu. Z fanoušků si sice hodně lidí utahuje, že před rokem 2010 prakticky neexistovali, počet mladých talentů z Windy City a jeho předměstí ale rok co rok stoupá a všichni se shodují, že jako děti fandili Jestřábům. V těžké konkurenci dalších pěti organizací z MLB, NBA, NFL a MLS, které zde sídlí, jsou navíc tou nejpopulárnější, přestože je NHL ze všech uvedených lig v USA bohužel tou nejméně sledovanou.

Jonathan Toews – uběhlo pět let od okamžiku, kdy mladý rodák z Winnipegu poprvé zvedl jako kapitán nad hlavu Stanley Cup. Nyní to mohl v sedmadvaceti udělat konečně před domácím publikem. Kdykoli se hovoří o velkých kapitánech hokejové historie, Toews už nějakou dobu do těchto diskusí právem patří. Jeho soupeř Steven Stamkos je rovněž skvělým lídrem, Toewsovi ale prostě nikdo v současnosti nesahá ani po kolena.

Zrod dynastie? – vyhrát Stanley Cup třikrát během šesti sezon, to je něco neuvěřitelného. Dvakrát ze tří, to zní ještě daleko lépe. A tak není divu, že lidé začínají Blackhawks nazývat moderní dynastií. Těm dřívějším, kdy Edmonton Oilers nebo New York Islanders dosáhli mistrovství několikrát v řadě, sice nemůže tahle přerušovaná čára konkurovat. Se systémem, který však v dnešní NHL funguje, se ale nejspíš ničeho lepšího nedočkáme.

Brad Richards – na svůj první Stanley Cup v kariéře dosáhl před jedenácti lety s Tampou. Tehdy byl dost možná na vrcholu své kariéry a za své výkony si vysloužil Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off. V posledních letech to začínalo vypadat, že už na něj doléhá věk. Přeci jen mu je pětatřicet a ne každý dokáže na vysoké úrovni hrát až do čtyřiceti. Při letošní cestě za titulem ale párkrát ukázal, že má na to být členem úspěšného týmu a pár let ho nejspíš ještě na kluzištích nejlepší ligy světa vídat budeme.

Scott Darling – jedničkou Jestřábů se v průběhu play-off sice stal Corey Crawford, bez výrazné pomoci Darlinga v první sérii s Nashvillem by ale mohlo být všechno úplně jinak. Každopádně, k hokeji patří příběhy, kdy se člověk ocitne na dně a nakonec skončí na vrcholu. Darling přišel kvůli problémům s alkoholem o angažmá v univerzitní NCAA a pár let se musel potácet v hokejovém pralese na jihu Spojených států. Odtamtud se ale vyhrabal tam, kam nyní patří. Navíc se stal prvním rodákem z Chicaga, který v dresu Blackhawks dosáhl Stanley Cupu.

Je to Stanley Cup – což znamená, že pokud by si ho Blackhawks nezasloužili, nevyhráli by ho. Takže i pokud tenhle tým z celého srdce nenávidíte, musíte uznat, že hrají sakra dobře a v historii si vypracovali nesmazatelné místo.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.